Žaliosios arbatos nauda sveikatai 1/10. Antioksidantai
Žalioji arbata pelnė populiarumą ne tik dėl gaivinančio ir malonaus skonio, bet ir dėl gausybės joje esančių antioksidantų, kurie teikia didelę naudą žmogaus sveikatai. Šie junginiai padeda kovoti su laisvaisiais radikalais – nestabiliomis molekulėmis, galinčiomis pažeisti ląsteles ir prisidėti prie lėtinių ligų vystymosi.
Dėmesio: visa informacija yra pagrįsta ir paremta moksliniais tyrimais bei stebėjimais (yra nuorodos).
Kokie yra pagrindiniai žaliosios arbatos antioksidantai:
- Katechinai: Tai gausiausia antioksidantų grupė žaliojoje arbatoje, ypač EGCG (epigallocatechin gallate). Tyrimai parodė, kad EGCG gali sumažinti širdies ligų, vėžio ir neurodegeneracinių ligų riziką.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9820274/ - Flavonoliai: Ši grupė apima kvercetiną ir kaempferolį, kurie pasižymi priešuždegiminėmis ir antimikrobinėmis savybėmis. Gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir apsaugoti nuo infekcijų.
https://www.hsph.harvard.edu/news/hsph-in-the-news/green-tea-healthy-habit/ - Vitamino C: Šis antioksidantas yra būtinas kolageno gamybai, kuris palaiko odos, kaulų ir kremzlių sveikatą. Taip pat padeda stiprinti imuninę sistemą ir apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų.
https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1001/vitamin-c-ascorbic-acid
O jei konkrečiau, žemiau taip pat išvardintos konkrečios teikiamos naudos sveikatai:
- Širdies ir kraujagyslių ligų prevencija: Antioksidantai gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, pagerinti kraujagyslių funkciją ir sumažinti kraujo krešulių susidarymo riziką.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26318390/ - Vėžio prevencija: Antioksidantai gali apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų, kuriuos sukelia laisvieji radikalai, ir taip sumažinti vėžio riziką.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7059963/ - Smegenų funkcijos gerinimas: Antioksidantai gali padėti apsaugoti smegenų ląsteles nuo pažeidimų, susijusių su amžiumi, ir taip pagerinti atmintį bei sumažinti neurodegeneracinių ligų riziką.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28899506/ - Svorio kontrolė: Kai kurie tyrimai rodo, kad žalioji arbata gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą ir skatinti riebalų deginimą, taip sumažinant ir išlaikant sveiką kūno svorį.
https://connect.mayoclinic.org/discussion/green-tea-question/ - Antibakterinis ir antivirusinis poveikis: Žaliosios arbatos antioksidantai gali padėti kovoti su bakterijomis ir virusais, sukeliančiais infekcijas.
https://www.nccih.nih.gov/health/tea
Pastaba: Tai tik keli šaltiniai - yra labai daug kitų mokslinių tyrimų, skirtų žaliosios arbatos antioksidantams ir jų naudai sveikatai.
Tačiau svarbu pažymėti, kad antioksidantų kiekis žaliojoje arbatoje gali labai skirtis. Norėdami gauti kuo daugiau antioksidantų, rinkitės aukštos kokybės žaliąją arbatą iš patikimo šaltinio (www.sinensis.lt) ir paruoškite ją pagal rekomendacijas:
- Rinkitės aukštos kokybės žaliąją arbatą iš patikimo šaltinio;
- Naudokite birius arbatos lapelius, o ne arbatos maišelius;
- Laikykitės rekomendacijų ruošiant arbatą (vandens temperatūra - ne daugiau 80°C ir kita)
- Gerkite tik šviežią žaliąją arbatą (maksimalus amžius - 2 metai tamsiai ir sandariai laikant)
Atkreipkite dėmesį, kad tai tik informacinio pobūdžio straipsnis, dėl rimtesnio gydimo būtina kreiptis į savo gydytoją ir laikytis visų sveiko gyvenimo būdo rekomendacijų!
Parengė
Darius Matuzas
www.sinensis.lt įkūrėjas ir puoselėtojas.
Komentarų nėra
Atsakykite
Krepšelis
Krepšelis tuščias.